آموزش کامل بازی STEPN

amirmohsen_dev
123564
2022 ژوئن 07
16:00
0

اپلیکیشن و بازی های متاورسی به شدت در حال رشد هستند. امروزه دیگر برای هر شاخه ای اپلیکیشن و بازی متاورسی وجود دارد. بازی هایی که به اصطلاح Play To Earn هستند و شما با بازی کردن کسب درآمد می کنید. امروز در این مقاله در دپیلو یک بازی Move To Earn معرفی می کنیم. بازی Stepn یکی از جدیدترین بازی های متاورسی است که کلی سروصدا به پا کرده است. StepN یک بازی ورزشی است که شما با فعالیت های بدنی می توانید درآمد داشته باشید. اگر که با بازی های متاورسی به تازگی آشنا شده باشید ممکن است خنده دار باشد اما واقعا شما با ورزش کردن و یا پیاده روی می توانید در آمد داشته باشید. درادامه با دپیلو همراه باشید تا این بازی متاورسی را با هم بررسی کنیم.

بازی STEPN چیست؟

بازی استپن یک بازی ورزشی است که به اصطلاح به آن Move To Earn هم گفته می شود. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که زیاد حوصله ورزش کردن را ندارید بازی استپن می تواند به شما کمک کند که ورزش کردن را شروع کنید، یا اگر شما از آن دسته افرادی هستید که هر روز در حال ورزش کردن هستید قطعا این بازی می تواند برای شما درآمد خوبی داشته باشد. با نصب بازی Stepn نمی توانید شروع کنید ابتدا باید یک کفش بخرید، دقیقا شبیه به دنیای واقعی که نیاز به یک کفش خوب برای ورزش دارید. در ابتدا شما یک NFT کفش خریداری میکنید و کفش هایی که در این بازی وجود دارد هر کدام ویژگی های خاص خود را دارد. بعد از خرید کفش نسبت به کفشی که خریداری کرده اید و فعالیتی که انجام میدهید درآمد کسب می کنید. این بازی در ابتدای منتشر شدن بسیار محبوب شد و تا کنون توانسته تعداد زیادی کاربر را به خود جذب کند. 

طی تحقیقاتی که انجام شده این بازی به افرادی که کفش خوبی خریداری کرده باشند و لول نسبتا بالایی هم داشته باشند و همچنین به صورت مداوم کار می کنند ماهانه حدود 180 تا 200 دلار پرداخت می کند. توجه داشته باشید این در شرایط فعلی و قیمت فعلی توکن بازی است. 

هر کتانی که در بازی وجود دارد امکانات و ویژگی های خاصی دارند که باید به آن در زمان خرید دقت کنید. به عنوان مثال اگر کتانی های ارزان تر را خریداری کنید قطعا درآمد کمتری دارید و اگر هم کتانی های خوبی را خریداری کنید درآمد شما بیشتر خواهد بود. همچنین می توانید اگر چندین کتانی دارید، آنها را با هم ترکیب کنید تا یک کتانی جدید با قدرت بالاتر به دست بیاورید. 

امروزه افراد زیادی به دنبال تناسب اندام هستند که بازی STEPN می تواند بسیار کمک کند. همانطور که گفتیم این بازی با استقبال زیادی روبرو شد اما باید توسعه دهندگان بازی به دنبال معروفیت بیشتر باشند، چرا که این بازی با بالا رفتن تعداد کاربران بهتر و بیشتر کار خواهد کرد. یک نکته بدی که در این بازی وجود دارد این است که برای شروع باید سرمایه تقریبا زیادی داشته باشید چرا که شما بدون خرید کفش نمی توانید درآمدی از این بازی داشته باشید و باید در همان ابتدا یک NFT کفش خریداری کنید . این موضوع باعث شده است که کاربران ایرانی کمی بخواهند سمت این بازی بروند. به عنوان مثال اگر شما بخواهید یک کتانی نسبتا خوب خریداری کنید باید حدود 2000 دلار پرداخت کنید که این رقم بسیار بالا است برای افرادی که تازه کار هستند. اما افرادی که در ارز دیجیتال کار می کنند می توانند از این برنامه استفاده کنند.  

آموزش بازی STEPN

برای شروع بازی STEPN باید ابتدا آن را دانلود کنید که می توانید دپیلو دانلود بازی STEPN رو دانلود کنید. بعد از دانلود بازی آن را نصب کنید. زمانی که وارد بازی می شوید باید ابتدا یک آدرس ایمیل وارد کنید. بعد از وارد کردن آدرس ایمیل روی Send Code بزنید تا یک کد تایید به ایمیل شما ارسال بشه و اون کد رو در فیلد دوم وارد کنید و دکمه Login را بزنید.

ثبت نام و ورود به بازی STEPN

در مرحله بعد باید دقت کنید از شما کد معرف از کاربران قدیمی میخواهد که این موضوع همیشگی نیست. کد معرف برای این است که چون بازی در مرحله بتا است و نمی خواهند که کاربران زیادی در حال حاظر وارد بازی شوند اما در آینده بسیار نزدیک این موضوع رفع خواهد شد. البته یک ویژگی اضافه شده که شما میتوانید با عضو شدن در دیسکورد بازی کد معرف دریافت کنید. (چنل دیسکورد بازی STEPN)

در مرحله بعد که وارد بازی می شوید به شما آموزش می دهند که اپلیکیشن چطور کار میکند و بخش های مختلف را به شما توضیح می دهند.

خوب تا اینجا وارد اپلیکیشن شدیم و بخش های مختلفش رو دیدم حالا باید کیف پول خودمون رو به بازی وصل کنیم.

قبل از هر چیزی یک کیف پول دیجیتالی میسازیم و به مقدار مورد نیاز ارز سولانا داخل آن می ریزم تا بتوانید کفش خریداری کنیم. روی گزینه ای که با مربع قرمز رنگ مشخص شده بزنید.

شروع به ساخت کیف پول برای بازی STEPN

زمانی که روی گزینه میزنید وارد صفحه زیر می شوید که به صورت پیشفرض در تب Spending هستید که جایی است شما درآمد خود را مشاهده می کنید و ابتدا قطعا صفر است. از تب های بالا روی Wallet بزنید کیف پول خود را مشاهده کنیم.

انتخاب قسمت Wallet در بازی STEPN

خوب همانطور که در تصویر می بینید باید یا یک کیف پول اضافه کنید یا یک کیف پول بسازید. اگر کیف پول دیجیتالی ندارید روی گزینه Create a new Wallet بزنید در غیر این صورت روی گزینه Import a Wallet using SecretPhrase بزنید تا کیف پول خودمون رو اضافه کنیم.(این قسمت در بخش Create a new Wallet یک کیف پول میسازیم.)

ساخت کیف پول در بازی STEPN

در این مرحله نیاز است یک رمز بذارید که در زمان اجرای بازی STEPN از شما میخواهد.

در این مرحله باید 12 عبارتی که مشاهده می کنید رو یکجا یادداشت کنید و حتما دقت کنید که نباید این عبارات گم بشه. چون اگر گوشی شما گم بشه تا این 12 عبارت رو نداشته باشید نمی توانید به کیف پول خود دسترسی داشته باشید. 

در مرحله بعدی برای اینکه بازی STEPN مطمئن شود که شما عبارات یاداشت کرده اید، میخواهد که آنها را به ترتیب وارد کنید و بعد روی Confirm بزنید. 

تبریک میگم شما کیف پول خود را ساختید و به بازی STEPN خوش آمدید و از این قسمت شما باید بازی کنید و کسب درآمد کنید. اما همانطور که گفتیم در ابتدا باید مقداری SOL در کیف پول خود واریز کنید تا بتوانید NFT کفش بخرید و شروع به کسب درآمد کنید.

بعد از واریز باید به قسمت Wallet بروید و SOL رو انتخاب کنید بعد روی گزینه To Spending بزنید تا پول به قسمت Spending برود.

خرید کفش در بازی STEPN

بعد از اینکه مراحل بالا را انجام دادیم بریم سراغ خرید کفش! برای خرید کفش روی علامت به علاوه داخل کفش بزنید. 

در این بخش وارد قسمت بازار NFT های فروشی STEPN می شوید و کفش های مختلف را مشاهده می کنید که با بررسی ویژگی می توانید هر کدام را خریداری کنید.

خرید کفش در بازی STEPN

مشخصاتی که کفش ها دارند: Efficiency ،Luck ،Comfort و Resilience است که کاربران بیشتر روی Efficiency و Resilience مانور می دهند.

هر کفش چهار ویژگی دارد که هرکدام هم مقدار عددی دارند و هر چه بیشتر این مقدار عددی بالا باشد قطعا بهتر است. Efficiency بالا موجب می‌شود در هر بار دویدن مقدار GST بیشتری نسبت به انرژی مصرف شده به دست بیاورید. Luck بالا باعث می‌شود شانس‌تان برای به دست آوردن جعبه‌های جایزه بالا برود. Comfort بالا مقدار درآمد GMT شما را افزایش می‌دهد. Resilience تعیین می‌کند با هر بار دویدن شما به چه مقدار ارز GST برای تعمیر کردن کفش‌تان نیاز خواهید داشت.

مشحصات کفش ها در بازی STEPN

بعد از انتخاب کفش مورد نظر کافی است روی BuyNow بزنید تا کفش را خریداری کنید.

چگونه از بازی STEPN درآمد داشته باشیم؟

اگر مراحل بالا را به درستی انجام داده باشید حالا نوبت آن رسیده است که وارد فاز کسب درآمد شویم. در ابتدا اگر روی کفش خود بزنید اطلاعاتی را مشاهده می کنید و گزینه هایی وجود دارد که هر کدام کاری انجام می دهند.

قسمت اول که LevelUp نوشته شده است برای ارتقای کفش است و شما با پرداخت هزینه و یک زمان معین می توانید کفش خود را ارتقا دهید.

گزینه بعدی Repair هست که می توانید اگر کفش شما آسیب دیده است را تعمیر کنید. و بابت تعمیر هم شما باید پول پرداخت کنید. اما نیازی به زمان ندارد و بلافاصله کفش شما تعمیر می شود. 

نتیجه گیری

بازی STEPN یک بازی Move To Earn است که شما می توانید از طریق این بازی کسب درآمد کنید. در ابتدای ورود به بازی باید NFT کفش بخرید تا بتوانید کسب درآمد کنید. متاسفانه سرمایه اولیه زیادی نیاز دارد برای شروع کار اما بعد از خرید کفش می توانید درآمد کسب کنید. اگر این مقاله مفید بود حتما نظرات خود را بنویسید.

مطالب مرتبط
5 تا از بهترین توکن های NFT که باید آنها را بشناسید!

5 تا از بهترین توکن های NFT که باید آنها را بشناسید!

2022 جولای 06 0
آموزش خرید زمین در متاورس

خرید زمین در متاورس | همه چیز درباره خرید زمین در متاروس

2022 مه 11 0
بازی Defi Kingdoms چیست؟

بازی Defi Kingdoms چیست ؟ همه چیز درباره بازی Defi Kingdoms

2022 آوریل 30 0
بازی استار اطلس چیست

بازی Star Atlas چیست؟ همه چیز درباره بازی استار اطلس

2022 آوریل 18 0
بازی Mavia چیست و چطور می توان از بازی ماویا کسب درآمد کرد؟

بازی Mavia چیست و چطور می توان از بازی ماویا کسب درآمد کرد؟

2022 آوریل 16 0
بازی illuvium چیست

بازی illuvium چیست و چطور از بازی اولیویوم کسب درآمد کنیم؟

2022 آوریل 10 0
نظرات
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x