خرید زمین در متاورس | همه چیز درباره خرید زمین در متاروس

amirmohsen_dev
123564
2022 مه 11
14:33
0

اگر چندین سال پیش به کسی می گفتید که قرار است در آینده دنیای مجازی به وجود آید که در آن می توان خانه یا زمین خرید کرد شاید مسخره می شدید، اما امروزه این بحث بسیار گسترده است و هر کسی در رابطه با خرید زمین صحبت می کند. متاورس دنیای مجازی است که به وجود آمده تا بتوانید از خانه خود به مسافرت بروید، جلسات کاری خود را انجام دهید، با دوستان خود وقت بگذارید و کلی کار دیگه ای را از خانه انجام دهید. متاورس با گسترده شدن زیاد علاقه مندان زیادی را به سمت خود جذب کرده است و ما قصد دارید در این مقاله آموزش خرید زمین در متاورس را بشکافیم و بررسی کنیم که چطور می توان در متاورس زمین خرید! در متاورس شما می توانید زمین خریداری کنید و از آن زمین برای ساخت خانه، ساخت مکان تفریحی و یا ساخت بازی برای افراد دیگر استفاده کنید. در ادامه با دپیلو اپ استوری برنامه و بازی های متاورسی همراه باشید تا با هم خرید زمین در متاورس را بررسی کنیم.

متاورس چیست؟

متاورس چیست

اول ازهمه چی باید بدانیم که متاورس چیست و چطور به وجود می آید. در این قسمت با یک توضیح کلی درباره متاورس میدهیم اما اگر می خواهید کامل بدانید که متاورس چیست می توانید از مقاله ای که در سایت منتشر کردیم استفاده کنید. متاورس یک دنیای مجازی است که شما می توانید در آن همانند دنیای واقعی کار های خود را انجام دهید. شما برای رفتن به کلاس آنلاین خود از نرم افزار هایی مثل zoom یا adobe connect استفاده می کنید، اما در دنیای مجازی متاورس شما میتوانید با آواتار خود به کلاس بروید یا می توانید در متاورس یک جلسه کاری بروید و جلسات خود را همانند دنیای واقعی برگزار کنید. همه این اتفاقات یک روزی غیر قابل باور بود اما حالا این کار ها کاملا امکان پذیر است. 

در متاورس همانند دنیای واقعی خانه، مغازه، فروشگاه، مرکز خرید و کلی امکانات دیگر وجود دارد که شما می توانید مانند یک شهروند عادی از آنها استفاده کنید. به عنوان مثال می توانید به مرکز خرید بروید و یک  لباس بخرید. برای خرید در دنیای متاورس از NFT های استفاده می کنند که زمانی که شما چیزی را خریداری می کنید NFT آن را به شما می دهند. اگر نمی دانید NFT چیست می توانید از سایت مقاله آن را مشاهده کنید.

آموزش خرید زمین در متاورس

آموزش خرید زمین در متاورس

اول از اینکه باید بدانید که زمین های متاورسی را با استفاده از NFT ها خرید و فروش می کنند و شما در واقع NFT زمین را خریداری می کنید که مانند یک سند است و این سند برای این است که زمین برای شماست و کسی نمی تواند ادعا کند که زمین برای شما نیست. برای خرید NFT ها هم از ارز دیجیتال مختلف استفاده می شود که برخی از زمین بستگی به پلتفرمی که روی آن هستند دارند که شما می تواند ارز آن پلتفرم را خریداری کنید و بعد NFT مورد نظر را خریداری کنید. البته که برخی از زمین ها را هم میتوان با ارز فیات یا دلار خریداری کرد و این بستگی به فروشنده دارد. برای خرید زمین یکسری مراحل وجود دارد که باید مراحل را طی کنید.

انتخاب پلتفرم برای خرید زمین در متاورس

انتخاب پلتفرم برای خرید زمین در متاورس - سند باکس یا دیسنترالند

برای خرید زمین در مرحله اول شما باید پلتفرم را برای خرید زمین استفاده کنید. پلتفرم های معروفی که در حال حاضر وجود دارند بازی Decentraland و The SandBox است که می تواند زمین متاورسی خود را در یکی از این دو پلتفرم خریداری کنید. تفاوت زیادی بین این دو پلتفرم وجود ندارد و شما می توانید هر پلتفرمی که خواستید را وارد شوید و آواتار خود را بسازید و بازی را شروع کنید. شما می توانید زمین های خود را هم به دو روش خریداری کنید، روش اول اینکه از همان پلتفرم یا بازی که انتخاب می کنید خریداری کنید و روش دوم اینکه از OpenSea استفاده کنید. OpenSea یک پلتفرمی برای خرید و فروش NFT و زمین های مجازی است که می توانید از هر دو استفاده کنید. 

ساخت کیف پول برای خرید زمین در متاورس

مرحله دوم ساخت کیف پول هست که شما باد کیپ پول خود را بسازید تا بتونید هزینه زمینی که می خواهید خریداری کنید را پرداخت کنید. شما می توانید از هر کیف پولی که دوست دارید استفاده کنید اما باید دقت کنید که کیف پول شما از بلاک چین NFT زمین پشتیبانی کند. برای ساخت کیف پول هم می توانید از MetaMask استفاده کنید و کار خود را شروع کنید. به یک نکته خیلی مهم دقت کنید، زمانی که میخواهید کیف پول خود را بسازید باید رشته کلماتی که برای شما به نمایش در میاید را یک جای امن یادداشت کنید که از دست نرود چون در صورت گم شدن آنها شما دیگر نمی توانید به کیف پول خود دسترسی داشته باشید. 

اتصال کیف پول برای خرید زمین در متاورس

بریم سراغ مرحله سوم که باید کیف پول خودمون رو به پلتفرم های خرید زمین متاورس وصل کنیم. ما تا اینجا کیف پول خودمون رو ساختیم حالا میریم سراغ متصل کردن کیف پول به پلتفرم ها! در این قسمت ما The SandBox را مثال میزنیم اما نگران نباشید تمامی پلتفرم های شبیه به هم هستند و فرقی با هم ندارند. در بازار سند باکس زمین هایی که برای فروش هستند رو لیست کردند. برخی از این زمین ها مستقیم در همان The SandBox خریداری می شود برخی هم به بازار اون سی منتقل می شوید و می توانید از آنجا خریداری کنید. اول از همه باید وارد بازار سند باکس شوید و در قسمت بالا سمت راست گزینه Sign In را مشاهده می کنیم که رو آن می زنیم. فقط یک نکته را دقت کنید که کیف پول شما به درستی ساخته شده و روی مرورگر خود در حال اجرا هست.

انتخاب گزینه Sign in در سایت سند باکس برای ثبت نام

بعد از انتخاب Sign In کیف پول خود را انتخاب کنید، ما در قسمت قبل کیف پول متامسک را ساختیم که در این قسمت هم متامسک را انتخاب می کنیم. 

انتخاب کیف پول مورد نظر در زمان ثبت نام در سایت سند باکس

بعد از انجام این کار متامسک یک پاپ آپی را نمایش می دهد که می گوید می خواهید از طریق متامسک وصل شوید شما باید گزینه Next را بزنید. 

پاپ آپ متامسک برای تایید ثبت نام و ادامه در سایت سند باکس و خرید زمین متاورس

در ادامه باید روی دکمه Connect بزنید. 

تایید اتصال کیف پول متامسک به سایت سند باکس در آموزش خرید زمین در متاورس

در مرحله بعد سندباکس از شما میخواهد که یک آدرس ایمیل و یک نام مستعار برای خود انتخاب کنید. این دو گزینه را وارد کنید. فقط یک مورد وجود دارد که اگر میخواهید از ویرایشگر سند باکس استفاده کنید باید رمز عبور هم وارد کنید در غیر این صورت همان دو گزینه ایمیل و نام مستعار را وارد کنید. بعد از اتمام ورود اطلاعات روی Continue بزنید. 

تکمیل اطلاعات کاربری برای ثبت نام در سند باکس برای خرید زمین در متاورس

بعد از مرحله قبل Sign در پاپ آپ متامسک بزنید.

تایید ثبت نام در سند باکس توسط متامسک برای خرید زمین در متاورس

بعد از انجام این کار ها ثبت نام شما با موفقیت انجام میشه و می توانید تصویر پروفایل و موجودی خود را در بالای سایت سمت راست مشاهده کنید.

نمایش پروفایل و موجودی در سند باکس

انتقال پول از صرافی به کیف پول برای خرید زمین در متاورس

خب ما کیف پول خودمون رو ساختیم و متصل کردیم به پلتفرم سند باکس حالا نوبت آن رسید که پول خود را به کیف پول انتقال دهیم تا بتوانید زمین مورد نظر خود را خریداری کنیم. برای خرید زمین باید ارز Sand که ارز خود پلتفرم سندباکس هست یا ETH اتریوم خریداری کنید. پیشنهاد ما ارز اتریوم هست چرا که برخی از زمین ها فقط ارز اتریوم قبول می کنند. 

کپی کردن آدرس عمومی ولت برای انتقال پول به کیف پول

حالا باید پول خود را به کیف پول خود انتقال دهید. برای این کار آدرس عمومی کیف پول خود را کپی کرده و در صرافی بگذارید تا پول برای شما واریز شود. برای خرید ارز هم می توانید از صرافی مثل بایننس استفاده کنید و ارز مورد نظر خود را خریداری کنید. قبل از هر چیزی پیشنهاد می کنم آدرس والت خود را کپی و پیست کنید چرا که ممکن است آدرس شما اشتباه باشد و پول به اشتباه برای  کیف پول دیگری انتقال پیدا کند، پس حتما به این موضوع دقت داشته باشید. 

انتخاب قطعه زمین برای خرید در متاورس

نوبت آن رسید که زمین خود را برای خرید انتخاب کنیم. زمین های موجود در سند باکس را می توانید در بازار سندباکس مشاهده کنید. سعی کنید از خود نقشه سند باکس استفاده کنید و زمین خود را انتخاب کنید زیرا در اوپن سی لینک ها توسط افراد ساخته می شود و ممکن است به مشکل بخورید. به راحتی در نقشه موجود اوپن سی می توانید زمینی که هنوز فروخته نشده است را انتخاب کنید و اطلاعات آن را مشاهده کنید.

انتخاب زمین مورد نظر در سند باکس

یک نکته مهم که باید به آن توجه کنید این است که هرچی زمین به مرکز شهر نزدیک تر باشد هم گران تر است و هم خوش فروش تر است و اگر که دور تر از مرکز شهر باشید قطعا ارزان تر و بد فروش تر هست. دقیقا شبیه به دنیای واقعی، شما در یک جای شلوغ تهران مغازه داشته باشید قطعا فروش بیشتری دارید و برعکس اگر در یک کوچه بیرون تهران مغازه داشته باشید دیگر فروش آنچنانی ندارید. پس به این موضوع به خوبی دقت کنید. 

بعد از اینکه زمین خود را انتخاب کردید از طریق نقشه روی آن بزنید و حالا می توانید گزینه Bid را بزنید و پیشنهاد قیمتی خود را ارسال کنید. 

خرید و Bid کردن زمین مورد نظر برای تکمیل خرید

بعد از زدن Bid یک پاپ آپی برای شما باز می شود که باید مقدار پولی که می خواهید برای زمین پرداخت کنید را وارد می کنید. توجه داشته باشید که اگر فروشنده درخواست شما را رد کرد یا زمان مزایده با پایان رسید تمام پول به کیف پول شما باز خواهد گشت.

پیشنهاد قیمت و خرید زمین در متاورس

اگر مبلغ ثابت را انتخاب کنید شما به سایت اوپن سی انتقال پیدا میکنید که باید قبل از خرید با قیمت ثابت کیف پول خود را به مارکت پلیس سند باکس وصل کرده باشید. 

آموزش خرید زمین متاورس در OpenSea

سایت OpenSea یک سایت ثانویه هست که شما می توانید در آن NFT و زمین خریداری کنید. در اوپن سی می توانید پیشنهاد خرید بدید به NFT هایی که برای فروش نیستند. برای خرید و فروش در این پلتفرم باید حتما کیف پول مناسبی داشته باشید که به توضیحات بالا بیشتر دقت کنید. برای خرید زمین در OpenSea ابتدا وارد سایت شوید و بعد از این در قسمت جستوجو باید عبارت The SandBox را وارد کنید و وارد پروفایل سندباکس شوید.

توجه داشته باشید که روی پروفایلی کلیک کنید که تیک آبی دارد. 

جستوجو کردن سندباکس در سایت OpenSea

می توانید از فیلتر هایی که بالای سایت سمت راست هست استفاده کنید تا زمینی که مد نظر دارید را بهتر پیدا کنید. در قسمت فیلتر ها قسمتی که با رنگ سبز مشخص شده است قسمت فیلتر قیمت هست که شما میتوانید اندازه بوجه خود را انتخاب کنید. در قسمتی که با رنگ آبی مشخص شده است می توانید نوع زمین را مشخص کنید. در قسمت صورتی هم فیلتری وجود دارد که می توانید بسته به سلیقه خود آن را انتخاب کنید. 

فیلتر های محتلف برای انتخاب دقیق تر زمین در سایت opensea

3 روش خرید زمین متاورس در OpenSea

برای خرید زمین متاورس در اوپن سی شما 3 روش دارید که می توانید از هم روش استفاده کنید.

  • آن را در قیمت مشخص‌شده و در همان لحظه بخرید.
  • در مزایده که بازه زمانی مشخصی دارد، شرکت کنید.
  • روی یک زمینی که پسندیده‌اید اما برای فروش نیست، پیشنهاد خرید بگذارید.

برای خرید مزایده ای زمین باید روی زمینی که میخواهید بزنید و روی Place Bid بزنید بعد از این کار شما می توانید پشنهاد فعلی، قیمت فعلی، حداکثر پیشنهاد و زمان پایان مزایده را مشاهده کنید.

خرید زمین مزایده ای در سایت opensea

بعد از کلیک روی Place Bid برای شما پنجره ای باز می شود که در قسمت A شما می توانید ارزی که میخواهید پرداخت کنید را انتخاب کنید. در قسمت B قیمت مورد نظر خود را وارد می کنید، در قسمت C معادل دلاری قیمت پیشنهادی خود را مشاهده می کنید در قسمت بعد می توانید Place Bid را بزنید و تایید پرداخت و تراکنش را انجام دهید تا پیشنهاد شما ارسال شود.

انتخاب ارز و قیمت برای خرید زمین در opensea

روش دوم خرید که خرید با قیمت مشخص هست هم به شکل قبل است. زمین هایی که در مزایده نیستند و سریعا می توان آن را خرید به جای Place Bid عبارت Buy Now را دارند که با کلید روی Buy Now می توانید مراحل خرید را ادامه دهید. 

خرید سریع زمین در سایت opensea

زمانی که Buy Now را زدید به یک صفحه منتقل می شوید که با کلیک روی Checkout می توانید هزینه زمین را پرداخت کنید و یا اگر موجودی کافی در کیف پول شما نبود می توانید Add Funds را بزنید.

خرید نهایی زمین به صورت سریع در سایت opensea

بعد از انجام عملیات بالا باید پرداخت و تراکنش خود را تایید کنید تا زمین برای شما شود.

روش سوم که شما می توانید زمینی خریداری کنید به این شکل است که برخی از زمین ها نه فروشی هستند و نه در مزایده هستند پیشنهاد ارسال می کنید تا شاید فروشنده قبول کند. برای این کار روی زمین مورد نظر بزنید و گزینه Offer را مشاهده می کنید.

پیشنهاد دادن برای خرید زمین در سایت opensea

باید روی این گزینه بزنید و روی Make Offer کلیک کنید.

پیشنهاد خرید نهایی برای خرید زمین در سایت opensea

در ادامه پنجره ای باز خواهد شد که شما باید مقدار ارزی که پیشنهاد می دهید و زمان انقضا پیشنهاد خود را ارسال کنید. و پول را واریز میکنید که در صورت تایید نشدن از سمت فروشنده مبلغ به حساب شما باز خواهد گشت.

جمع بندی

همانطور که گفتیم شما میتوانید با استفاده از هر پلتفرمی که مد نظرتون هست زمین متاورس خریداری کنید و یا در آن کسب و کار خود را راه اندازی کنید یا زمین را خرید و فروش کنید. برای این کار باید کیف پول بسازید و کیف پول خود را به یکی از پلتفرم های گفته شده متصل کنید. بعد از اتصال کیف پول زمین خود را انتخاب کنید و آن زمین را خریداری کنید. امیدوارم هستیم که این مقاله براتون مفید باشه اگر به مشکلی خوردید در قسمت نظرات بنویسید تا در اسرع وقت جواب شما داده شود.

مطالب مرتبط
5 تا از بهترین توکن های NFT که باید آنها را بشناسید!

5 تا از بهترین توکن های NFT که باید آنها را بشناسید!

2022 جولای 06 0
آموزش کامل بازی StepN

آموزش کامل بازی STEPN

2022 ژوئن 07 0
بازی Defi Kingdoms چیست؟

بازی Defi Kingdoms چیست ؟ همه چیز درباره بازی Defi Kingdoms

2022 آوریل 30 0
بازی استار اطلس چیست

بازی Star Atlas چیست؟ همه چیز درباره بازی استار اطلس

2022 آوریل 18 0
بازی Mavia چیست و چطور می توان از بازی ماویا کسب درآمد کرد؟

بازی Mavia چیست و چطور می توان از بازی ماویا کسب درآمد کرد؟

2022 آوریل 16 0
بازی illuvium چیست

بازی illuvium چیست و چطور از بازی اولیویوم کسب درآمد کنیم؟

2022 آوریل 10 0
نظرات
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x